Přípravka sbírala další zkušenosti na turnaji v Ústí nad Labem

Těsně před mělnickým turnajem nás oslovilo Ústí nad Labem, zda se nechceme zúčastnit jejich prvního přátelského turnaje pro přípravku a minižáky. Pro naše malé házenkáře se tak velmi brzy po prvním turnaji naskytla příležitost získané zkušenosti z Mělníka využít v dalších zápasech. Turnaj probíhal 7. 11. 2021 v Hale TJ Spartak v Ústí nad Labem, kde byla připravena dvě hřiště. Na jednom hrála přípravka, na druhém probíhaly zápasy minižáků.

Přestože se sešla pouze čtyři družstva – Mělník, Most a dvě družstva z Ústí nad Labem – děti měly příležitost se sportovně dostatečně vyřádit, vyběhat a vystřílet. Organizátoři totiž zvolili systém hry 2×10 minut + jeden zápas navíc. Vzhledem k velkému počtu dětí, který se nám přihlásil, to pro mělnický tým nebyl problém. Mohli jsme často střídat a děti se dokonce ptaly, proč to není delší. Každé družstvo tedy odehrálo čtyři (dlouhé) zápasy. Odměnou jim byl diplom, medaile, nějaké sladkosti, plyšová hračka a samozřejmě kopa nových zkušeností, které mohou využít při dalších zápasech nebo na tréninku.

Pro nás jako pro trenérky to byl prima zážitek, protože oproti mělnickému turnaji, kde se děti teprve seznamovaly s prostředím turnaje a byly nejisté, tady v Ústí se pouštěly do soubojů o míč, bojovali jako lvi a nebáli se střílet góly. Věřím, že se všem dětem turnaj líbil a nemůžou se dočkat toho dalšího, který nás čeká hned v sobotu 13. 11. 2021 v Bělé pod Bezdězem.

Autor: Martina Hausmanová – trenérka