Zimní příprava starších žáků

Starší žáci se během zimní přípravy zúčastnili 3 přípravných turnajů. V lednu jsme hráli turnaj v Českých Budějovicích, kde se nám bohužel hned v prvním utkání vážně zranili 2 hráči, kteří dodnes nejsou týmu k dispozici. Turnaj jsme dohráli v 8 hráčích.

19. 2. 2022 – LOKOMOTIVA VRŠOVICE
Házená Mělník – Lokomotiva Vršovice 9:21
Házená Mělník – HC Baník Most 11:16
TJ Sokol Chrudim – Házená Mělník 18:16
TJ Náchod – Házená Mělník 20:12
Házená Mělník – TJ Slavoj Děčín 13:23

Výsledkově se nám nedařilo. Ale tým se každým tréninkem a utkáním zlepšuje. Od května trénujeme 4x týdně a začali jsme praktikovat otevřený obranný systém 5:0+1. Hráči otevřeným obranným systémem nikdy nehráli a bylo hodně náročné přesvědčit kluky, aby nám trenérům věřili, že i přes vysoké skóre je to dobrá cesta. Bohužel většina klubů hraje zasunutou obranu 0:6, na kterou se nám útočí hůř, protože to netrénujeme.

Nacvičujeme a zdokonalujeme především hru 1:1, kluci začínají zvládat obranu velkého prostoru a získávají snadné míče. Bohužel nám zatím vázne útočná fáze. I když získáme míč, lehce ho ztratíme technickou chybou. Všichni hráči odvedli dobrou práci, největší pochvalu zaslouží brankař Martin Karvan a skvěle hráli Michal Březina a Venca Trnka.

26. 2. 2022 – HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE
Z důvodu neúčasti v Žákovské lize, jsme se rozhodli přihlásit turnaj pro týmy ve stejné situaci. Účast 5 týmů, každý z jiného kraje, hrací doba 2 x 20 minut, každý s každým. Turnaj byl vyvrcholením zimní přípravy a finální prověrkou před jarní sezonou.

Výsledky jsme si nepsaly, protože jsme opět čelili zasunuté obraně oproti naší vysunuté 6:0+1 a ve všech našich utkáních padalo hodně branek. Máme za sebou další zkušenost a je o to cennější, protože jsme změřili síly s moravskými celky. Díky naší obraně jsme pomohli soupeřům zdokonalit hru 1:1 a my jsme bohužel museli hrát proti pasivním obráncům.

Co nás zdobí? Kluci už zvládají náběh do prostoru, mají správné postavení nohy, trupu i ramen při pohybu na branku. Venca Trnka s Michalem Březinou se velmi zlepšili při střelbě z výskoku. Stále nám chybí větší agresivita při napadání útočníků. V těchto činnostech vyniká hlavně Adam Pelikán, který je v současné době naším nejkomplexnějším hráčem. Stále nás trápí přechod do rychlého útoku, nezvládáme druhou vlnu rychlého útoku a někteří hráči mají horší orientaci v prostoru při řešení finální přihrávky v rychlém útoku. Hodně našich míčů končí v rukou soupeřů nebo za autovou čarou. Ale od května jsme se posunuli o velký kus vpřed a výkonnostně doháníme kolegy z Hostivic, Žďáru nad Sázavou a Úval.

Autor: Andrea Řezníčková