Rozhovor s odchovancem Jardou Honcem

Jaroslav Honc, je sedmnáctiletý odchovanec Házené Mělník, který před třemi lety přestoupil z Mělníku do akademie TJ Sokol Nové Veselí. Na Vysočině tento mladý křídelník již třetí sezónu nastupuje v 1. lize mladšího a nyní staršího dorostu. V letošním ročníku v sedmnácti startech nastřílel 64 branek a patří k nejlepším střelcům týmu. Jarda má velký podíl na současném 1. místě svého týmu v tabulce, se svými spoluhráči pomalu míří za titulem pro mistry České republiky v sezoně 2022/2023.

Díky velmi dobrým výkonům v dorostenecké kategorii si zasloužil nominaci do A-týmu Nového Veselí, v jehož dresu nastoupil 25.2.2023 k extraligovému utkání na palubovce KH Kopřivnice. Ve své premiéře mezi muži si připsal 3 branky, na vítězství to sice nestačilo, nicméně Jarda předvedl velmi dobrý výkon. Současná skvělá výkonnost mu také vynesla pozvánku do dorostenecké reprezentace České republiky.

Jak jsi spokojený s letošní sezonou?
S tím, jak se vyvíjí letošní sezona jsem zatím spokojený. Týmu i mně se herně daří, i když vím, že je stále co zlepšovat.

Co pro Tebe znamená nominace do A-týmu Nového Veselí a reprezentace České republiky?
Je to pro mně čest, moc si toho vážím a doufám, že budu přínosným hráčem jak v A-týmu Nového Veselí, tak v dorostenecké reprezentaci České republiky.

Co stojí za Tvými úspěchy?
V první řadě jsou to rodiče, kteří mě 100% podporují. Velký podíl na tom mají i trenéři, kteří mně vedli od začátku mé kariéry až do současné doby.

Vzpomínáš na své začátky, kdy jsi ještě hrál házenou za Mělník?
Vzpomínám a rád. Měl jsem štěstí na trenéry a partu skvělých kluků. Rád vzpomínám na Prague Handball Cup a turnaje, na které jsme jezdili. Vždy jsme si užili spousty legrace.

Jardovi držíme palce, ať se mu nadále daří, dělá skvělé jméno sobě, rodině a mateřskému oddílu Házené Mělník.

Autor: Tomáš Jansa, Michael Stehlíková
Foto: Jakub Houžvic, Jaroslav Honc