Přípravka sbírala další cenné zkušenosti na turnaji v Bělé

Další přípravkový turnaj 4+1 se odehrál v sobotu 23. 4. 2022 ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem. Dorazily děti z Kostelce nad Labem, Příbrami, Mělníka a domácí Bělá postavila tři družstva. Málo týmů přijelo, protože ve stejný den se konal turnaj ještě v Úvalech. Celkem tedy bylo šest družstev, kdy každé z nich odehrálo 5 zápasů, v hracím čase 1×10 minut a po prvních třech zápasech následovaly nájezdy. Hrálo se na dvou hřištích.

Šest hráčů mělnické přípravky nastoupilo s velkým odhodláním. Oproti dřívějším turnajům, kde první zápasy byly spíše oťukávací, tady se do toho všichni pustili zhurta. Hned od prvního písknutí se všichni snažili nabíhat pro přihrávky a velmi aktivně se pustili do obrany. A co velmi oceňuji, hráči se přestali bát střílet. Byť mnoho střel padlo vedle nebo přímo na brankářovy ruce, je to pokrok, od kterého se můžeme dále posouvat. Během těch pár zápasů jsme napravili několik chyb, které se děti nechtěly odnaučit na trénincích, byť jsme se snažily jako trenérky sebevíc. Asi je potřeba někdy cizího prostředí. To, že z nově nabytých dovedností najednou začaly v posledním zápase padat góly, je odměnou jak pro trenéra, tak i pro děti, protože vidí, že to, co je učíme, má smysl.

Vyzdvihnout bych chtěla výkon Štěpána Z., který ve svém volném čase sleduje extraligové zápasy v televizi a učí se z nich. Na jeho hře je pokrok viditelný a pokud se od něj začne učit i zbytek přípravkového týmu, máme našlápnuto na velmi pěkné výsledky na budoucích turnajích. Čím dál tím více si hráči přihrávají mezi sebou a učí se spolupráci. Přestože nás bylo jen šest, děti si turnaj maximálně užily a měla jsem pocit, že by klidně mohly hrát dalších pět zápasů bez přestávky.

Děkuji i rodičům, kteří své děti na turnaje doprovází a fandí jim.

Další akce, která nás čeká hned tuto neděli 1. 5. 2022, je Kobylis cup.

Autor: Martina Hausmanová, trenérka