Muži vybojovali v České Lípě první vítězství

V sobotu 28.10. jsme v rámci 7. kola 2. ligy zajížděli na půdu České Lípy. Odjížděli jsme s vidinou první výhry v letošní sezóně, ale zároveň s respektem, jelikož v loňském ročníku jsme s nimi jednou prohráli a jednou remizovali. Vstup do utkání nám nevyšel a ihned jsme prohrávali 0:2. Domácí hnala kupředu zaplněná hala fanoušky. Nám se ale dařilo držet krok. V 9. minutě jsme sice prohrávali 4:7, ale dokázali jsme otočit na 8:7. V 17. minutě dostal náš hráč v nepřehledné situaci červenou kartu, což nás semklo a k tomu v brance předváděl skvělé zákroky náš brankář Ondra Jakubec, který si dovolil i gólovou střelu přes celé hřiště. A tak jsme v poločase vedli 21:15.

Do druhého poločasu jsme nastoupili v rychlém tempu a v 7. minutě jsme již vedli 25:16 a zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. Domácí se ale nevzdali a šňůrou pěti gólů stáhli na 25:21. Do toho se dále přidalo naše neproměňování šancí včetně dvou sedmimetrových hodů a ve 23. minutě to bylo pouze o gól. To nás však nerozhodilo a pokračovali jsme v rychlé hře, a nakonec jsme se radovali z vítězství 37:34. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás do České Lípy přijeli do bouřlivé atmosféry podpořit.

Sestava (góly):
Jakubec O. (1) – Koníř (6), Miřatský (2), Honc V. (1), Novotný M. (1), Pořízek (1), Novotný J. (3), Horáček (9/1), Švarc (2), Haluška (10/2), Karvan

V příštím kole hrajeme doma proti Slavii Praha (neděle 12.11. od 17:00 v hale GJP). V dalším kole pak jedeme do Lovosic (19.11. od 18:00).

Autor: Vladimír Dedera