Letní magické cool kempy 2021

V termínech 12.7. – 16.7. a 19.7. – 23.7. se v areálu ISŠT Mělník uskutečnily dva turnusy dalšího ročníku sportovního kempu pořádaného společně SHCM Mělník a Házenou Mělník. Letošní ročník nesl název „Letní, magický, cool kemp“ a byl zaměřen na všeobecnou sportovní přípravu dětí.

Zúčastnili se ho mladí sportovci od házenkářů, atletů a fotbalistů až po tenisty, hokejisty či judisty ve věku od 6 do 15 let. Oběma kempy prošlo dohromady více než 50 dětí. Děti si v průběhu týdne vyzkoušely práci s různými sportovními pomůckami a objevily nové kolektivní hry a soutěže i v alternativním prostředí (lesopark, cyklostezka), při kterých otestovaly své dovednosti. Na opičí dráze ukázaly svou obratnost, v rámci gymnastiky ozkoušely svou pružnost, při míčových hrách své schopnosti s míčem a při vybíjené si dokázaly, že se nikdy nesmí vzdávat. Ve sportu občas není nejdůležitější vyhrát, ale zúčastnit se.

 

Velký úspěch sklidilo záchranářství a první pomoc. Mimo hřiště ukázaly děti svou zručnost výrobou svých osobních triček. Ve spolupráci s DDM Mělník také tvorbou keramických medailí, které každý po absolvování závěrečné olympiády obdržel. Medaile a tričko však není jediná věc, kterou si všichni z těchto dvou týdnů odnášíme. Kromě opálených rukávů a odřenin jsou to hlavně nová přátelství, sportovní zážitky a krásné vzpomínky. Děkujeme všem účastníkům, rodičům a trenérům a už teď se těšíme na příští ročník!

Autor: Vít Horáček a kolektiv trenérů
Ondřej Fišera, Adam Haluška Karolína Chudá, Natálie Kaňková, Vendula Poživilová